Pellet energ

Pellet Energ z certyfikatem DIN plus.

Certyfikowany pellet drzewny „Energ” zgodny z normą DIN plus.

Pellet Energ to ekologiczne paliwo odnawialne uzyskiwane z wyselekcjonowanego drewna iglastego w formie drzewnego granulatu o średnicy 6 mm. Pellet Energ przeznaczony jest do spalania w piecach centralnego ogrzewania wyposażonych w odpowiednie palniki. Jest idealnym, ekologicznym paliwem wykorzystywanym w małych, przydomowych kotłowniach oraz w średnich i dużych instalacjach przemysłowych. Ma zastosowanie również w branży gastronomicznej np. w piekarniach i pizzeriach czyli tam gdzie do wytworzenia wysokiej temperatury potrzebne jest czyste, ekologiczne, wydajne i tanie, najwyższej jakości paliwo. Stabilne parametry produktu, niska zawartość popiołu i wysoka kaloryczność gwarantują komfort i łatwość użytkowania. Popiół powstały podczas spalania pelletu „Energ” znakomicie nadaje się jako nawóz do wykorzystania w ogrodzie.

Certyfikat DIN plus dla pelletu Energ.

Pellet „Energ” posiada niemiecki certyfikat DIN plus nr 7A297. Certyfikat DIN plus jest to niemiecki zestaw rygorystycznych wymagań jakościowych, potwierdzający najwyższą jakość pelletu. Certyfikat DIN plus jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Certyfikat pelletu Energ DIN plus nr 7A297 w wersji DE jest » tu.

 

Certyfikat pelletu Energ DIN plus nr 7A297 w wersji EN jest » tu.

 

Pellet drzewny Energ ma następujące parametry.

 • średnica: 6 mm (±1 mm),
 • długość: 3,15 mm – 40,0 mm,
 • wilgotność: < 10%,
 • zawartość popiołu: 0,5% – 0.7%,
 • wartość opałowa: 4,9 – 5,3 kWh/kg

Pellet Energ to wygoda, ekonomia i ekologia.

Ogrzewanie pelletem jest dużo tańsze niż ogrzewanie gazem ziemnym, olejem opałowym czy energią elektryczną. Stanowi też świetną alternatywę dla węgla spalanego w postaci tradycyjnej lub w postaci pseudo ekologicznego ekogroszku. Dzięki poręcznym opakowaniom oraz pojemnemu zasobnikowi użytkowanie pelletu jest wygodne i praktyczne. Wystarczy raz na kilka dni dosypać pelletu do zasobnika. Pellet „Energ” jest w pełni ekologiczny, wygodny i czysty w użyciu. Używając pelletu „Energ” minimalizujemy wydatki w naszym domowym budżecie oraz chronimy nasze środowisko naturalne.

Sposób produkcji i finalne cechy pelletu „Energ”.

Pellet „Energ” produkowany jest z wyselekcjonowanych trocin sosnowych. Odpowiednio dobrany, suchy, pozbawiony kory i piasku oraz innych obcych elementów surowiec jest bazą do produkcji najwyższej jakości pelletu, spełniającego wymagającą normę DIN plus. Najnowsza technologia oraz wysokie standardy produkcji gwarantują powstanie najwyższej jakości pelletu. Dzięki stabilnym i powtarzalnym parametrom produktu, niskiej zawartości popiołu, wysokiej kaloryczności oraz bardzo wysokiej temperaturze topnienia popiołu ( wyższej niż 1200ºC) opalanie pelletem „Energ” gwarantuje wysoką wydajność paliwa, czystość i wyjątkowy komfort użytkowania.

Pellet „Energ” wokek 15kg.

 

Sposób pakowania pelletu i dostawy do klienta:

 • worki polietylenowe o wadze 15kg,
 • palety o wymiarach (120 cm x 80 cm) po 65 worków, o łącznej wadze 975 kg
 • worki Big bag 1000kg (24 tony w dostawie)
 • możliwe jest również przygotowanie dostawy pelletu luzem.
 • dostawa na paletach (120 cm x 80 cm), od jednej do kilku palet
 • całosamochodowa na paletach,
 • całosamochodowa w workach Big-bag (po 1000kg), 24 worki w dostawie,
 • luzem samochodami typu wywrotka lub tzw. ruchome podłogi (walking floor), 25 ton w dostawie,
 • luzem samochodami typu silos z pneumatycznym rozładunkiem, 25 ton w dostawie.

Proponowane warunki „Energet”.

Firma „Energet” od wielu lat dostarcza swoje produkty na wymagające rynki europejskie, głównie do Niemiec, Danii, Włoch i Austrii.

Paleta pelletu Energ, 65 worków na europalecie ()975 kg).